RESOURCES

Неромантичний Схід

Author: Muhammad Asad

Неромантичний Схід

Ми спостерігаємо за людьми, які ходять вулицями. Ми спостерігаємо за їхньою повсякденною діяльністю та взаємодією і стаємо частиною місця – їхнього дня у моєму дні, і повітря, яким вони дихають, є тим самим, що ним дихаю я. Ми тут, у цілковитій присутності й серця, і розуму у Старому Кварталі, або в якомусь іншому місці, де нам довелося побувати, у 1923, і, водночас, ми маємо повне усвідомлення історичного контексту, європейське світорозуміння, узи єврейської вірності й вини, усвідомлення політичної ситуації у світі та Асадове прагнення до естетичної довершеності. Усе це є в розмові, яка відбувається в серці.
Цей процес відкриття вимагав відмови від старих ідей, прийняття непередбачуваних викликів, вивчення нових речей. «Неромантичний Схід» показує як він боровся зі своєю упередженістю й прихильністю до європейських підходів, з єврейським фанатизмом та відчуженістю, колонізацією, арабською манерою поведінки, політичною ідеологією й тяжкими повсякденними реаліями.
Зрештою, це чудовий звіт про Близький Схід початку 1920-х років. Заінтригований позачасовими духовними й культурними багатствами, які він знайшов, глибоко вражений набутим на Близькому Сході досвідом і зайнятий духовним пошуком, Мухаммад Асад заглиблюється у питання значення, щоб зрозуміти Схід і, таким чином, спонукати нас звернути увагу на нові шляхи мислення, і підвищує рівень нашої чутливості й співчуття по відношенню до інших людей, місць та їхніх способів буття.