RESOURCES

Навчання дітей: моральний, духовний і цілісний підхід до розвитку освіти

Author: Ann El-Moslimany

Навчання дітей: моральний, духовний і цілісний підхід до розвитку освіти

Енн аль-Мослімані досліджує освіту з точки зору важливих принципів таухіду (єдність Бога, людства, знань), фітри (концепція природи людини) та ролі людей як намісників Бога на землі (відповідальність і намісництво).

Сучасна система освіти відстала на сотні років, а то й більше, і відчайдушно потребує перезавантаження. У суспільстві з активним розвитком індустрії система освіти сама по собі стала схожою на фабрику з виробництва учнів, які просто відтворюють факти і стають «гвинтиками в машині» – великому індустріальному комплексі. Ми успадкували бездушну «функціональну» систему освіти, яка не готує дітей до потреб та очікувань людини в сучасному та майбутньому світі. Суспільство давно перейшло від індустріальної революції в еру глобальних взаємозв'язків, де усі знання людини перебувають у вільному доступі в Інтернеті. Це час, коли люди загалом стали більш освіченими та розбираються в різних проблемах.

Нам потрібна ефективна цілісна філософія освіти, яка надихає духовним сенсом те, що вивчає дитина. Вона повинна надати нашим дітям духовне усвідомлення, моральність і цінності, соціальну відповідальність та обов'язки, самодисципліну та самовизначення, впевненість у собі та силу, амбіції та натхнення, загартовані вдумливістю та почуттям вдячності.